Wielki Tydzień i Triduum Paschalne - 2016

Wielki Tydzien
*** NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ (20.03.2016)

Niedziela Palmowa- Męki Pańskiej – rozpoczyna uroczystości WIELKIEGO TYGODNIA, w którym rozważamy wydarzenia dotyczące naszego zbawienia.

Niedziela Palmowa jest wspomnieniem uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Na początku Mszy Św. poświęcenie palm i procesja. Msze święte w tym dniu będą sprawowane według porządku niedzielnego. KONKURS DLA DZIECI NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ!!!

*** WIELKI CZWARTEK*** (24.03.2016)

Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia Kapłaństwa i Eucharystii. Dziękujemy w tym dniu Chrystusowi za ustanowienie tych sakramentów. Celebracja Wielkiego Czwartku obędzie się w następującym porządku:

Godz. 19.00 ( Corby St. Patrick) – MSZA ŚWIĘTA DZIĘKCZYNNA ZA DAR EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWA. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do godz.22.00.

*** WIELKI PIĄTEK***(25.03.2016)

Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu dla naszego zbawienia. W tym dniu zachowujemy post ścisły i abstynecje.

Gromadzimy się na liturgii Wielkiego Piątku, aby dziękować Bogu za dar naszego zbawienia, którego Syn Boży za nas dokonał na krzyżu.

Godz.17.00 ( Corby, St. Patrick) – LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU – Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia św.

*** WIELKA SOBOTA*** (26.03.2016)

Wielka Sobota jest dniem oczekiwania w ciszy i skupieniu na tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa. Liturgia Wielkiej Soboty odbędzie się w następującym porządku:

Godz. 19.00 ( Corby, St. Patrick) – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ- Liturgia Światła, Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna, Liturgia Eucharystyczna.

ŚWIĘCENIE POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY W WIELKĄ SOBOTĘ:

CORBY (St. Partick) – godz. 10.00; godz. 10.30; godz. 11.00; godz. 11.30.

KETTERING (St. Edward) – godz. 12.45; godz. 13.05; godz. 13.25. LAXTON HALL – godz. 16.00.

W czasie poświęcenia pokarmów zbierane będą ofiary na potrzeby dla naszej parafii. Prosimy o parkowanie samochodów na wyznaczonych parkingach, abyśmy nie utrudniali ruchu drogowego (prośba policji).

,, Chrystus zmartwychwstał, aby człowiek znalazł prawdziwy sens istnienia, aby człowiek żył pełnią życia, aby człowiek żył z Boga i w Bogu” J.P II – Wszystkim Prafianom - życzę radosnych Świąt Wielkanocy wypełnionych nadzieją budzącej w nas nowe piękniejsze życie z modlitwą – ks. Proboszcz Ryszard T.